• ورود به حساب کاربری
  • ثبت نام
خانه >> اطلاعات فنی
کد اطلاعات فنی :3236
  • 25
KENWOOD EXCELON XR-W1002
نویسنده:hamidjan
3 سال پیش
  • اطلاعات فنی
  • خصوصیات
  • نظرات کاربران
  • آگهی های مرتبط
  • بررسی ها
مشخصات اصلی
نام برند :
KENWOOD - کنوود
نام کالا :
KENWOOD EXCELON XR-W1002
محصول کشور: محل طراحی و توسعه . الزاماً کشور سازنده نمی‌باشد.
اندازه صفحه: این قسمت به سایز صفحه سابووفر در واحد اینچ اشاره دارد .
سری: دسته‌بندی سازنده برای این سابووفر
مشخصات ظاهری
وزن: ملاک وزنی است که در دفترچه کالا قیدشده است.
شکل ظاهری: شکل ظاهری سابووفر که معمولاً یا دایره‌ای است یا مستطیل یا مربعی
نوع ساب: "منظور نوع ظاهر پکیج سابووفر و شرایط استفاده آن است که به چهار دسته تقسیم می‌شوند.
عادی : که اکثر ساب هایی که در بازار یافت می‌شوند جزو این قسمت می‌باشند.
اکتیو : پکیج‌هایی هستند شامل ساب، باکس و جعبه و آمپلی‌فایر جهت راه‌اندازی ساب . این پکیج معمولاً توسط سازنده ارائه می‌شود. برای راه‌اندازی تنها کافی است به آن برق و سیگنال برسانید.
شلو : ساب هایی هستند که داری عمق بسیار کمی هستند و برای استفاده درجاهایی که عمق کمی برای نصب در دسترس است ساخته‌شده‌اند.
ساب باکس : ساب به همراه باکس و جعبه. این پیکج معمولاً توسط کارخانه ارائه می‌شود. "
جنس صفحه ساب: "سبک بودن وزن صفحه ساب به‌منظور بالا بردن بازدهی ساب بسیار مهم می‌باشد.
جنس مرسوم صفحات سابووفر عبارت‌اند از :
صفحات با جنس چندلایه و کامپوزیت که معمولاً از پلی‌پروپیلن یا ترموپلاستیک ها یا فیبرهای پلیمری ساخته می‌شوند ،در مقابل تغییرات حرارتی بهینه‌شده‌اند.
صفحات کاغذی بسیار کارآمد هستند و بازدهی بالایی رو ایجاد می‌کنند مخصوصاً زمانی که ضد رطوبت شده باشند.
IMPP هم پروپلین های تزریق‌شده هستند. "
جنس بدنه: شاسی سابووفر که معمولاً از فلزات یا کامپوزیت‌ها ساخته می‌شود.
ارتفاع ماکزیمم ساب: حداکثر ارتفاع ساب در هنگام نصب و مونتاژ از سطحی که بر روی آن نصب می‌شود. که از سطح زیرین مگنت تا سطح محلی که ساب بر روی آن پیچ می‌شود اندازه‌گیری می‌شود.
مشخصات فنی
توان خروجی RMS: توان RMS ، توان میانگینی است که سابووفر می‌تواند به‌صورت پیوسته و بدون بروز مشکلی راه‌اندازی شود . این توان در دفترچه سابووفر نوشته‌شده است.
توان خروجی حداکثر: این نوع توان خروجی ماکزیمم توانی است که سابووفر به‌صورت لحظه‌ای بدون آسیب و مشکلی قادر به اجرای آن می‌باشد ولی به‌صورت پیوسته نمی‌توان به آن دسترسی داشت. برخی تولیدکنندگان ابن عدد که نوعی توان پیک می‌باشد را بر روی سابووفر خود می‌نویسند تا احساس خشنودی و قدرت کاذب بیشتری را در مصرف‌کننده ایجاد کنند!
تعداد کویل: ساب هایی که چند کویل دارند نسبت به ساب هایی که یک کویل دارند راحت‌تر راه‌اندازی می‌شوند. چون بسته به آمپلی‌فایر در دسترس می‌توان کویل ها را موازی یا سری وصل نمود.
اندازه کویل: اندازه قطری مگنت سابووفر در واحد اینچ
مقاومت هر کویل: Impedance : مقدار بار در واحد اهم که یک سابووفر در هر کویل تحویل آمپلی‌فایر می‌دهد ، مقدار مقاومت در مقابل جریان می‌باشد.
فرکانس پاسخگویی: Frequency Response: محدوده فرکانسی است که سابووفر می‌تواند تولید کند. که رنج محدوده شنوایی بین 20 تا 20000 هرتز می‌باشد.
Xmax: مقدار جابه‌جایی و رفتار خطی صفحه سابووفر در راستای محور مرکزی خود می‌باشد. معمولاً از حالت سکون تا حداکثر بیرون آمدگی صفحه سابووفر اندازه‌گیری می‌شود و واحد آن معمولاً میلی‌متر می‌باشد.
حساسیت : "Sensitivity : میزان حساسیت یا بازده نشان می‌دهد که چه میزان از توان را به صدا تبدیل می‌کند . عدد خروجی بر واحد دسیبل dB می‌باشد. هرچه این عدد بیشتر باشد بازده و حساسیت اسپیکر در وات یکسان بیشتر خواهد بود. مقدار این حساسیت در توان ورودی 1 وات به سابووفر و در فاصله یک متری در راستای محور مرکزی سابووفر توسط میکروفن‌هایی خاص اندازه‌گیری می‌شود. که معمولاً 1 وات ورودی را بر اساس ولتاژ 2.83 ولت پایه‌های سابووفر اندازه‌گیری و تثبیت می‌کنند. استفاده از میزان حساسیت (1w/1m) برای مقایسه یک سابووفر با دیگر سابووفرها به‌منظور اینکه کدام‌یک صدای بیشتری می‌دهند ، صحیح نمی‌باشد. "
اندازه باکس سیلد توصیه شده توسط سازنده: اندازه جعبه یا باکس سیلد و بسته‌ای است که سازنده سابووفر به‌منظور ایجاد بازده حداکثری از توان سابووفر و پوشش فرکانس‌های به‌صورت عمومی در دفترچه سابووفر قید می‌کند.
اندازه باکس پورتد توصیه شده توسط سازنده: اندازه جعبه یا باکس پورتد و بازی است که سازنده سابووفر به‌منظور ایجاد بازده حداکثری از توان سابووفر و پوشش فرکانس‌های به‌صورت عمومی در دفترچه سابووفر قید می‌کند.
دفترچه راهنما Manual:

“اطلاعاتی موجود نمی باشد“

ارسال پیام

برای گداشتن نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید.

“اطلاعاتی موجود نمی باشد“
“اطلاعاتی موجود نمی باشد“
“اطلاعاتی موجود نمی باشد“

قوانین سایت را مطالعه و قبول دارم
عضویت در خبرنامه سایت
دریافت تبلیغات و اطلاع رسانی مرتبط با سیستم های صوتی از طریق
دریافت تبلیغات و اطلاع رسانی مرتبط با سیستم های صوتی از طریق