• ورود به حساب کاربری
  • ثبت نام
خانه >>

راهنمای سایت

ضمن تشکر از انتخاب وب سایت کافه آئودیو در این راهنما سعی شده تا تصویری کلی از نحوه خرید و فروش در وب سایت ارائه گردد.

برای خرید کالا در سایت کافه آئودیو, نیاز به ثبت‌نام نیست و شما خیلی راحت می‌توانید کالای مورد نظر خود را جستجو کرده و با فروشنده وارد معامله شوید. دقت شود سایت در معاملات بین فروشنده و خریدار ذینفع نمی‌باشد و مسئولیت به‌طور کامل بر عهده خریداران هست.

بعد از ثبت‌نام بانام ایمیل خود و رمز عبوری که انتخاب کرده‌اید وارد سایت می‌شوید و با کلیک بر دکمه “ثبت کالا” در آیتم‌های بالای صفحه سایت(هدر) و یا منوی کشویی پایین سایت (فوتر) که از همه صفحات قابل‌دسترسی می‌باشند و همچنین از صفحه حساب کاربری از سربرگ “آگهی های من“ و فشردن دکمه قرمز رنگ با علامت مثبت در وسط و درج موارد خواسته‌شده می‌توانید کالای جدیدی ثبت نمایید. کالای ثبت‌شده پس از تائید مدیریت به مدت ۳۰ روز در سایت نمایش داده خواهد شد و پیامی مبنی بر تائید کالا به ایمیل شما ارسال خواهد شد. در ضمن شما می توانید به صورت نامحدود آگهی خود را از طریق حساب کاربری خود، بارها تمدید و یا ویرایش نمایید.

کاربران می توانند با استفاده از ابزار "بالابر" کالای آگهی شده خود را به اول لیست سر گروه خود ببرند.به طور مثال اگر کالای شما یک آمپلیفایر باشد شما با استفاده از بالابر می توانید کالای خود را به اول لیست آمپلیفایرها ببرید. برای استفاده از بالابر شما بایستی با استفاده از حساب کاربری خود از قسمت "بالابر و ثبت آگهی نامحدود" اقدام به خرید بالابر کنید. بالابرها در حساب شما ثبت خواهند شد و هر زمانی که نیاز به استفاده از بالابر داشته باشید می توانید از اندوخته بالابر خود استفاده نمایید. نکته مهم اینکه بالابرهای خریداری شده قابل ارجاع نخواهند بود پس به میزان مصرف خود بالابر تهیه کنید.

بعد از ثبت‌نام بانام ایمیل خود و رمز عبوری که انتخاب کرده‌اید وارد سایت می‌شوید و با کلیک بر دکمه “ثبت فروشگاه” در آیتم‌های بالای صفحه سایت(هدر) و یا منوی کشویی پایین سایت (فوتر) که از همه صفحات قابل‌دسترسی می‌باشند و همچنین از صفحه حساب کاربری از سربرگ “فروشگاه من“ و فشردن دکمه قرمز رنگ با علامت مثبت در وسط و درج موارد خواسته‌شده می‌توانید فروشگاه خود را ثبت نمایید. شما می توانید بارها فروشگاه خود را ویرایش نمایید ولی هر کاربر تنها مجاز به ثبت یک فروشگاه می باشد دقت شود در هنگام ثبت فروشگاه بایستی تصویری از کارت ویزیت فروشگاه یا تصویری از نمای فروشگاه در سایت قرار دهند در غیر این صورت فروشگاه تایید نخواهد شد.

با استفاده از ابزار "بالابر فروشگاه" می توانید فروشگاه خود را در لیست فروشگاه ها بالا ببرید و به صدر لیست فروشگاه ها برسانید و تا زمانی برای استفاده از بالابر ابتدا شما بایستی یک فروشگاه برای خود ایجاد نموده باشید. سپس با استفاده از حساب کاربری خود از قسمت "فروشگاه من" و کلیک بر دکمه "بالابر فروشگاه" می توانید فروشگاه خود را بالا ببرید.

این قسمت فقط برای کسانی است که در سیستم فروشگاه ثبت نموده اند. در هنگام ساخت فروشگاه می توانید محل فروشگاه خود را بر روی نقشه مشخص کنید برای جستجوی فروشگاه ها روی نقشه کافی است بر روی آیکون “فروشگاه ها روی نقشه” کلیک کرده و با اعمال فیلترهای دلخواه فروشگاه خود را در شهر یا منطقه مورد نظرتان جستجو کنید.

قسمت اطلاعات فنی قابلیت ویژه ای است که سایت قرار داده شده که شما می توانید مشخصات فنی قطعات و نقدهای پیرامون قطعات را مشاهده کنید.

در قسمت بررسی ها شما می توانید آموزش ها ،اخبار و تازه ها ، تاریخچه برند ها ، روش های نصب ، ریویو و تست و معرفی قطعات را ملاحظه بفرمایید و با ابزار های فیلتر قرار داده شده موارد مورد نظر خود را راحتتر بیابید.

انجمن سایت محلی است که در آن در مورد سیستم های صوتی و تصویری خودرو ، پروژه های نصب و .... به صورت تخصصی کاربران می توانند فعالیت کنند.


در این قسمت می توانید کالای جدیدی ثبت کنید یا کالاهای ثبت شده خود را مشاهده کنید. با قرار دادن موس بر روی کالاهای این قسمت می توانید از آیکن هایی که ظاهر می شوند استفاده کنید.
این ابزار قابلیتی است که با استفاده از آن می توانید کالایی که به دنبال آن هستید را در سایت تعریف کرده و به محض اینکه کسی آن کالا را در سایت ثبت کند به شما اطلاع رسانی خواهد شد. برای ایجاد گوش به زنگ دو روش وجود دارد:
ازطریق حساب کاربر خود وارد سربرگ "گوش به زنگ های من " و فشردن دکمه قرمز رنگ با علامت مثبت در وسط و درج موارد خواسته‌شده می‌توانید گوش به زنگ خود را ثبت کنید.
در بالای تصاویر کالاهای موجود در لیست کالاهای موجود در " اطلاعات فنی" تصویری شبیه زنگوله قرمز رنگ قرار دارد که با کلیک بر روی آن می توانید آن کالا را به صورت خودکار در لیست گوش به زنگ های خود قرار دهید و با مراجعه به حساب کاربری خود می توانید تنظیمات دلخواه را در گوش به زنگ خود اعمال کنید.

این قسمت قابلیتی است که با استفاده از آن می توانید آگهی ها یا فروشگاه ها یا بررسی های مورد علاقه خود را نشانه گذاری کنید. تا در زمانی دیگر به راحتی بتوانید آنها را بازدید کنید . شکل این ابزار به صورت یک قلب می باشد که در آگهی ها می باشد و با کلیک بر روی آن آگهی را به لیست علاقه مندی های خود اضافه می کنید. در حساب کاربری خود می تواند علاقه مند هایی که تعیین نموده اید مشاهده نموده و یا حذف کنید.

از این قسمت می توانید به خرید بالابر و ثبت کالای نامحدود اقدام کنید. از بالابرها به منظور بالا بردن کالا ها و فروشگاه ها در لیست خودشان استفاده می شود. بالابرهای خریداری شده در حساب شما باقی می مانند و از بین نمی روند و هر زمان نیاز داشتید می توانید از آنها استفاده نمایید.

از قسمت تنظیمات حساب کاربری خود می توانید ایمیلی که با آن وارد حساب کاربری می شوید ر ا مشاهده نمایید و یا نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام کنید و نیز وضعیت عضویت در خبرنامه یا دریافت تبلیغات در ایمیل یا تلفن همراه را تعریف کنید و همچنین می توانید حساب کاربری خود را فعال یا غیر فعال کنید. در صورت غیر فعال کردن حساب کاربری، برای فعال سازی مجدد بایستی از طریق فرم "تماس با ما " درخواست خود را به ما اطلاع دهید تا ایمیل شما فعال شود.

• کافه آئودیو چیست؟

کافه آئودیو به‌منظور تأمین نیازهای مرتبط با سیستم‌های صوتی و تصویری خودرو از قبیل ارائه انواع اطلاعات , آموزش‌ها ,مقالات و بررسی قطعات, اخبار از طرفی دیگر به‌منظور ارائه خدمات تخصصی خریدوفروش و معرفی فروشگاه‌های مرتبط با سیستم‌های صوتی خودرو برای سهولت دسترسی خریدار و فروشنده به یکدیگر وجود آمده است.
دقت شود سایت کافه آئودیو در معاملات بین فروشنده و خریدار ذینفع نمی‌باشد و مسئولیت به‌طور کامل بر عهده خریداران هست.

• چگونه می‌توانم عضو کافه آئودیو بشوم؟

o برای عضویت در کافه آئودیو کافیست بر روی دکمه “ثبت‌نام” در بالای تمام صفحات کلیک کنید و سپس در کادر بازشده ایمیل خود را وارد کنید و رمز عبوری حداقل 6 رقمی انتخاب کنید و فرم مربوطه را تکمیل کنید.(البته بعداً از داخل حساب کاربری خود نیز قادر به ویرایش گزینه‌های انتخابی خودخواهید بود). در آخر گزینه “ثبت” را بزنید.
o بعد از تکمیل اطلاعات ثبت‌نام، یک ایمیل حاوی لینک فعال‌سازی حساب کاربری به ایمیل شما، ارسال می‌گردد. با کلیک روی لینک ارسال‌شده در ایمیل، حساب کاربری شما فعال خواهد گردید.
o چنانچه آدرس ایمیل را صحیح وارد کرده باشید، ممکن است سرویس‌دهنده ایمیل شما، ایمیل دریافت شده را به پوشه‌های spam,junk یا bulk فرستاده باشد، بنابراین حتماً این پوشه‌ها را چک نمایید.

• چگونه آگهی خود را در کافه آئودیو ثبت کنم؟

برای ثبت آگهی ابتدا باید عضو سایت باشید و وارد حساب کاربری خود شده باشید. سپس بر روی دکمه “ثبت آگهی” کلیک کنید. حال وارد صفحه حساب کاربری خود می‌شوید. بر روی دکمه “ + “ کلیک کنید و مواردی که ستاره قرمز دارند را پرکنید و در آخر با فشردن دکمه “ثبت و ارسال” آگهی خود را ارسال کنید. آگهی شما بعد از تائید مدیریت به مدت 30 رو در سایت نمایش داده خواهد شد.

• چگونه خرید و فروشی مطمئن‌تر انجام دهم؟

کافه آئودیو همانند نیازمندی‌های روزنامه‌ای، از هویت آگهی‌دهندگان ناآگاه است. پیشنهاد ما به شما این است که اکیداً پیش از دریافت کالا مبلغ را به‌حساب شخص واریز نکنید و حتماً تنها از شهر خود و ساکنان آن به‌صورت حضوری خرید کنید. بهترین و امن‌ترین پیشنهاد ما برای انجام معامله، قرار گذاشتن در شعب بانک‌ها و انتقال پول پس از دریافت کالا در شعبه است.

• چرا شهر محل زندگی من در شهرهای کافه آئودیو قرار ندارد؟

در صورت نبودن شهری خاص از صفحه “پیشنهادات” درخواست خود را مبنی بر افزوده شدن شهرتان به سایت را اعلام بفرمایید.

• چرا تأیید آگهی‎ها طولانی می‎شود؟

بررسی آگهی‎ها یک فرآیند انسانی است و برای حفظ کیفیت کافه آئودیو این فرایند بایستی با دقت انجام شود. بازبینی‎ها توسط ناظران در ساعات و روزهای کاری انجام می‎گیرد؛ پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم.

• چرا آگهی‎های فروش رفته یا خریداری شده در کافه آئودیو مشخص نیستند؟

فرد آگهی‎دهنده باید آگهی‎ خود را پس از انجام معامله حذف کند . در صورت مشاهده می توانید با استفاده از دکمه “ گزارش” , فروخته شدن کالا را به سایت اطلاع دهید.

• برای ویرایش آگهی منتشر شده چه کار باید کرد؟

از طریق حساب کاربری خود از قسمت “ آگهی های من “ آگهی های خود را مشاهده کنید و با قرار دادن موس بر روی آگهی از طریق گزینه های ظاهر شده ,آگهی خود را ویرایش کنید.

• چجوری آگهی خودمو پیدا کنم ؟

از طریق حساب کاربری خود از قسمت “ آگهی های من “ آگهی های خود را مشاهده کنید.

• گونه آگهی خود را حذف کنم؟

از طریق حساب کاربری خود از قسمت “ آگهی های من “ آگهی های خود را مشاهده کنید و با قرار دادن موس بر روی آگهی از طریق گزینه های ظاهر شده ,آگهی خود را حذف کنید.

• چگونه آگهی خود را تمدید کنم؟

از طریق حساب کاربری خود از قسمت “ آگهی های من “ آگهی های خود را مشاهده کنید و با قرار دادن موس بر روی آگهی از طریق گزینه های ظاهر شده ,آگهی خود را تمدید کنید. مدت زمان تمدید برای هر آگهی حداکثر 30 روز می باشد .

• چگونه آگهی خود را در لیست آگهی ها بالا ببرم؟

از طریق حساب کاربری خود از قسمت “ آگهی های من “ آگهی های خود را مشاهده کنید و با قرار دادن موس بر روی آگهی از طریق گزینه های ظاهر شده ,بر روی گزینه “بالابر” کلیک کنید و از صفحه باز شده تعداد بالابر مورد نیاز خود را خریداری کنید. و از آن برای بالابردن آگهی در لیست مرتبط استفاده کنید.

• برای من ایمیل فعالسازی ارسال نشده است، چه کار کنم؟

اگر تا مدتی پس از ثبت‌نام ایمیل فعال سازی را دریافت نکردید، ممکن است به علت یکی از موارد زیر باشد:
o آدرس ایمیل به درستی وارد نشده باشد و شما ایمیل فعال سازی را برای تایید صحت عضویت دریافت نکرده اید. به همین خاطر به منظور دریافت صحیح ایمیل فعال سازی، یک ایمیل معتبر را با دقت وارد نمایید.به این نکته توجه کنید که از حروف اضافه مانند .www در ابتدای ایمیل خود خودداری کنید.
o چنانچه آدرس ایمیل را صحیح وارد کرده باشید، ممکن است سرویس دهنده ایمیل شما، ایمیل دریافت شده را به پوشه spam، junk یا bulk فرستاده باشد، بنابراین حتما این پوشه ها را چک نمایید. چنانچه ایمیل دریافت شده در پوشه های ذکر شده، نیز نبود از صفحه تماس با ما موضوع را اطلاع دهید.

• رمز عبور خود را فراموش کرده ام ؟

کافیست بر روی دکمه “ ورود “ در بالای صفحه کلیک کرده و بر گزینه “ کلمه عبور خود را فراموش کرده اید “ کلیک کنید و در کادر باز شده ایمیلتان را بنویسید و ارسال کنید. لینکی به ایمیل شما ارسال خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید رمز عبور جدیدی برای خود بسازید.

• آگهی مورد نظرم شماره تماس ندارد، چه کنم؟

آگهی ها بدون شماره تماس در سایت ثبت نمی شوند . در صورت مشاهده کافیست بر روی دکمه “ گزارش “ کنار آگهی کلیک کرده و مراتب را گزارش کنید

• چرا نباید آگهی تکراری ثبت کنم؟

تکرار یک آگهی در گروههای مشابه یا غیرمرتبط نه تنها موجب عدم تائید آگهی های شما می گردد، بلکه به فرض تایید آنها این موضوع از نظر موتورهای جستجو تقلب محسوب شده و به صورت خودکار از موتورهای جستجو حذف می گردند. اصرار ما برای عدم درج آگهی تکراری به علت جلوگیری از سردرگمی خریدارن است، در غیر اینصورت کاربران در هنگام جستجو با یک آگهی چندین بار روبرو می شوند.

• اگر معامله ای غیر حضوری انجام داده اید و پول را به حساب فروشنده واریز کردید اما کالا را دریافت نکردید

شماره شناسه آگهی و هرگونه اطلاعات را که در سایت راجع به فروشنده آن کالا موجود است یادداشت کنید و سریعاً توسط یکی از طرق زیر این موضوع را به ما اطلاع دهید تا آگهی و حساب کاربری فرد کلاهبردار را از سایت حذف کنیم.
• در قسمت بالای عکس هر آگهی گزینه ی "گزارش" را انتخاب کنید و به ما کلاهبرداری را گزارش دهید.
• از طریق "تماس با ما" با ما ارتباط برقرار کنید.
• در نهایت می توانید از طریق سایت پلیس فتا، شکایت خود را پیگیری کنید.آدرس سایت پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات):
www.cyberpolice.ir
لینک ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا

• آیا کافه آئودیو روی قیمت ها نظارت دارد یا کاربران در قیمت گذاری آزاد هستند؟

سایت کافه آئودیو نظارتی بر روی قیمت ‏گذاری کالا‏ها و خدمات ندارد و قیمت ها را خود کاربران تعیین میکنند اما معتقد است هنگامی که حجم آگهی ‏ها در یک دسته ‏بندی زیاد می ‏شود به دلیل ایجاد فضای رقابتی در صورت بالا بودن قیمت، کالا فروش نرفته و کاربر پس از مدتی ناچار به پایین آوردن قیمت کالای خود می‏شود و در نتیجه قیمت‏ ها به صورت طبیعی تراز می ‏شوند.

• آیا کافه آئودیو روی معاملات نظارت دارد و امنیت معاملات را تضمین می‏ کند؟

اصولاً ماهیت سایت نیازمندی ‏ها به گونه ‏ای است که به دلیل حجم بالای معاملات امکان نظارت روی آنها وجود ندارد و سایت چگونگی انجام معاملات را تعیین نمی ‏کند. کافه آئودیو نیز از این قاعده مستثنی نیست و نمی ‏تواند روی معاملات نظارت نماید اما برای جلوگیری از تقلب ‏های احتمالی توسط افراد سودجو به کاربران پیشنهاد می ‏شود که برای خرید، کالا را به صورت حضوری ببینند و از صحت کامل آن اطمینان خاطر پیدا کنند.

• چرا آگهی کالاهایی که فروش رفته را از سایت حذف نمی‏ کنید؟

از آنجا که سایت کافه آئودیو تنها محلی است برای گذاشتن آگهی و معرفی خریدار و فروشنده به یکدیگر، بنابراین اطلاعی از فروش رفتن و یا عدم فروش کالاها نخواهد داشت و آگهی دهنده‏ ها خودشان باید آگهی کالا‏های فروش رفته را از سایت حذف کنند.

• کلاهبرداری اینترنتی

همواره در فضای اینترنتی عده ای افراد با منظورهای مختلف از جمله کسب درآمد غیرقانونی و یا خراب کردن یک سایت برای خارج کردن آن از دایره ی رقابت اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می کنند. این کلاهبرداران از طریق مختلف مانند قیمت گذاری پایین تر از حد معمول و یا برجسته نشان دادن کالای خود نسبت به کالاهای مشابه در سایت های نیازمندی، توجه متقاضیان را جلب و از آنان در خواست می کنند که مبلغی به عنوان پیش پرداخت و یا کل مبلغ را واریز کنند تا کالای مورد نظر برای آنان ارسال شود. معمولاً این افراد از معامله ی حضوری امتناع می کنند. این متداول ترین نوع کلاهبرداری است که تعداد زیادی از افراد در این نوع معاملات پول خود را از دست دادند. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم که به صورت حضوری و پس از دیدن کالا از نزدیک و اطمینان از کیفیت آن، خرید خود را انجام دهید و به هیچ وجه قبل از تحویل کالای خود پولی را به هیچ حسابی واریز نکنید.

قوانین سایت را مطالعه و قبول دارم
عضویت در خبرنامه سایت
دریافت تبلیغات و اطلاع رسانی مرتبط با سیستم های صوتی از طریق
دریافت تبلیغات و اطلاع رسانی مرتبط با سیستم های صوتی از طریق